środa, 14 kwietnia 2010

Pierwszy post po przerwie pewnej

Ostatni raz dokonałem tutaj wpisu … jeszcze w 2009 roku. Czy to oznacza że w tym czasie porzuciłem swoje zainteresowania? Wręcz przeciwnie, w tym okresie dość regularnie i systematycznie rozpoznawałem Silverlight 4 Beta  i WCF RIA Services. Produkowałem posty poświęcone tej tematyce na swoim drugim blogu oraz zrobiłem kolegom 2-dniowe podsumowanie obejmujące wszystkie zagadnienia związane z WCF RIA Services. Jednak kilka dni później przyszedł MIX 10 i masa nowości. Udało mi się obejrzeć w zasadzie prawie wszystkie prezentacje związane z Silverlight, Blendem, WCF RIA Services  i Windows Phone 7.  Wrażenia swoje utrwaliłem robiąc screenshoty z tego co mi się spodobało i uznałem za istotne lub nowe, powystawiałem jakieś oceny… Potem rozpoznawałem Silverlight na Windows Phone 7, co przełożyło się m.in na moją wczorajszą prezentację w Warszawie. Pomogłem też kolegom w migracji aplikacji z Silverlight 3 na Silverlight 4 RC, gdzie dołożyłem funkcjonalności związane z kamerą. Miałem w głowie tyle ciekawych informacji, a jednak nie znalazło to żadnego odzwierciedlenia w blogu. Dlaczego? Zaczął mnie chyba dotykać problem, którego doświadczają także inni - tyle tego wszystkiego ciekawego dookoła, czas jest jak zawsze ten sam i nie może płynąć wolniej, a jak się już coś pozna, to zawsze staje się przed dylematem, czy już coś pisać o tym, czy może w tym czasie lepiej poznać jeszcze coś głębiej albo więcej …. A każdemu wpisowi trzeba poświęcić trochę czasu, sprawdzić czy nie ma błędów merytorycznych, gramatycznych, wrzucić jakąś grafikę …

Tak więc mam nadzieję wyjaśniłem, czemu czasami może wydawać się, że blog zamiera. Myślę też, że zamiast prowadzić dalej filozoficzne rozważania nad otaczającą nas rzeczywistością i realiami, to lepiej przeznaczę go na posty o konkretnej tematyce technicznej. Mam tu na myśli przede wszystkim Silverlight na Windows Phone.

Trzeba się spieszyć, jeszcze nie okrzepły nowości z MIX’a, a już mamy finalną wersję Visual Studio 2010, a prawdopodobnie w czwartek premiera Silverlight 4 w wersji finalnej oraz pewnie jak sądzę wszystkich narzędzi i platform z nim związanych. Z którymi oczywiście wypada się zaznajomić –:)

Brak komentarzy: