sobota, 17 sierpnia 2013

Windows Phone App Studio

Chciałbym krótko “zareklamować” Windows Phone App Studio. Co to takiego? To aplikacja webowa wydana na początku sierpnia, na razie w wersji beta. Do czego służy? To wygodny kreator gotowych aplikacji dla Windows Phone. Tworzymy je posiłując się albo predefiniowanymi szablonami albo od początku. Można pobrać wygenerowany projekt Visual Studio dla tak zbudowanej aplikacji. Każdy może wgrać ją sobie także na telefon, generowane są specjalne certyfikaty (btw obecnie bez płatnego konta deweloperskiego można wgrać dwie app-ki na odblokowane urządzenie dla danego konta Microsoft). Publikacja zbudowanych w tym narzędziu aplikacji w Windows Phone Store jest jak najbardziej możliwa.

Aby zacząć korzystać potrzebujemy najpierw wysłać maila na adres studio@microsoft.com, by otrzymać kod z zaproszeniem. U mnie to trwało - z tego, co pamiętam -  dzień. Potem logujemy się na swoje konto Microsoft, podajemy otrzymany kod i możemy zacząć działać.

Przejdźmy ścieżkę ze wsparciem szablonu. Wybrałem szablon “Menu”:

Capture_01

Capture_02

Opis, tytuł, logo.

Capture_03

Konfiguracja danych i ekranów.

Capture_06

Capture_05

Edycja interfejsu, w tym data binding.

Capture_13

Konfiguracja kolorów.

Capture_07

Po przejściu wszystkich kroków…

Capture_08

Generowanie aplikacji.

Capture_10

Po wygenerowaniu …

Capture_11

Wygenerowany projekt Visual Studio. Jak widzimy w dojrzałej formie - mamy IoC i MVVM, stosowane są elementy Windows Phone Toolkit np. tranzycje w przejściach między stronami.

Capture_12

Brak komentarzy: