wtorek, 5 sierpnia 2014

Windows Phone 8.1 Update 1 na żywo - foldery, live lock screen oraz tajna niespodzianka - accessory apps (np. dla zegarków) !

Od dzisiaj mogę się cieszyć Windows Phone 8.1 Update 1 w wersji Preview. Aktualizacja z WP 8.1 Preview (a właściwie dwie aktualizacje - patrz tutaj) przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów.

Kafelkowe foldery przykładowo prezentują się tak:

Domyślnie nie ma utworzonych żadnych folderów. Przeciągając jeden kafelek na inny aktywuje się tworzenie folderu. Również poprzez przeciąganie dodajemy kafelki do folderu lub wyciągamy z niego. Folder zamknięty jest reprezentowany w postaci kafelka złożonego z mniejszych kafelków, które co jakiś czas się zmieniają, dodatkowo również same mogą się zmieniać (żywy kafelek będący konglomeracją żywych kafelków). Naciskając folder otwieramy go, naciskając poza jego obszarem zamykamy.

Z Windows Phone Store dodatkowo pobrałem sobie aplikację Microsoftu do zmiany wygaszacza ekranu na bardziej niebanalny:

Wybrany przeze mnie ekran z deszczowym tłem i ukośnymi napisami wygląda elegancko, przy czym akurat przy takim zestawieniu czasami tło wskakuje później od napisów (ale to jest beta).

A, i uwaga - tajna, niewymieniana nigdzie wcześniej bomba – accessory apps, czyli aplikacje przesyłające pewne informacje z telefonu będącego w kieszeni do naszej, elektronicznej garderoby (np. zegarka, paska fitness). Telefon pokazuje link do oficjalnej strony Microsoftu Accessory apps and notifications, która ogólnie wyjaśnia tę ideę. Nie mamy dokładnie sprecyzowanych informacji, kiedy taka elektroniczna garderoba się pojawi, choć chodzą słuchy że być może na jesieni zobaczymy zegarek. Portal neowin wyczaił wpis na Twitterze pokazujący zdjęcie z nieznanym jeszcze na obecny moment API.

Przy okazji pojawienia się nowej wersji systemu dostajemy także zaktualizowane Windows Phone 8.1 SDK z dodatkowymi obrazami emulatorów dla WP 8.1 U1.  Po instalacji widzimy nowe pozycje z nazwą “U1”.

image

Przy okazji dodam, że sam Visual Studio 2013 także doczekał się finalnej wersji Update 3, a także mamy m.in nowe CTP 2 dla aplikacji hybrydowych w Apache Cordova.

Pozostałe linki

Brak komentarzy: