sobota, 20 września 2014

Windows 9 Build 9841 - Technical Preview ?

Do sieci wyciekły screenshoty i informacje związane z nowszą kompilacją nr. 9841. Uważa się, że to ona może się stać wydaniem Technical Preview.

Menu Start – można je skalować, ma skórkę zależną od tła pulpitu, podobnie taskbar ma jakby odcień z tła pulpitu (bardziej spójny wygląd całego systemu). Screenhoty z różnymi kompozycjami kolorystycznymi można zobaczyć na stronie http://www.windowsbleu.com/2014/09/24-new-windows-9-start-menu-screenshots.html. Osobiście najbardziej podoba mi się zielona kompozycja, ta którą zamieszczam poniżej.

startscreennew

Windows Insider Preview Program - program do zgłaszania feedbacku przez użytkownika, do dyspozycji będziemy mieć aplikację Windows Feedback, po wykonywaniu niektórych czynności będziemy proszeni o feedback, pojawiać się mogą specjalne notyfikacje z pytaniami, a dzięki chmurze build będzie mógł być często aktualizowany, modyfikowany czy naprawiany.

not

Aplikacje Modern UI - te z 8.1 działają także na nowym Windows, do przełączania się między nimi można używać przycisku “Task view” w taskbar (widok tasków jest używany do tworzenia wirtualnych pulpitów i przełączania się między nimi po ich utworzeniu, można też go użyć do snapowania aplikacji poprzez przeciąganie podglądu aplikacji do pożądanej przez nas części okna)

wtp-hero

Charms Bar - w trybie desktopowym zamiast paska Charms Bar na górnym pasku tytułowym okna jest dodatkowy przycisk “…” komend aplikacji (komendy różniące się pomiędzy różnymi aplikacjami plus systemowe opcje z paska Charms Bar tj. Search, Share, Play, Print, Projects, Settings oraz opcja Full Screen przełączająca między oknem a widokiem pełnoekranowym)

Share w File Explorer – przycisk w desktopowym File Explorer umożliwiający współdzielenie plików z aplikacjami Modern UI

share-fx

Data pierwszej publicznej odsłony została podobno przesunięta na pierwszy tydzień października.

Dla uzupełnienia spływających informacji o Windows 9 warto dodać, że będzie wspierał ekrany 8K UltraHD (obsługa nowych rozmiarów pozwalających na lepszą skalowalność ekranu oraz nowe ikony 768 x 768 pikseli).

Jeszcze jedno uzupełnienie dla Windows 9:  notyfikacje od aplikacji Modern UI i desktopowych pokazują się w tym samym miejscu i trafiają do centrum notyfikacji np. komunikat o bezpiecznym odłączeniu urządzenia USB

not-02

Linki

Brak komentarzy: