piątek, 23 stycznia 2015

Windows 10 build 9926 już do pobrania! Nieoficjalna relacja uczestnika laboratorium z HoloLens! Informacje o nowym Office!

Koniec tygodnia, początek weekendu… A tymczasem kolejna potężna fala newsów i nowy Windows 10 do pobrania. Nie mogłem się powstrzymać, by tego wszystkiego jakoś nie podsumować.

Windows 10

Można już pobierać nową oficjalną wersję Windows 10 Technical Preview opatrzoną numerem 9926 (obrazy iso oraz aktualizacja dotychczasowego Windows 10 w podobny sposób jak wcześniej).

Oczywiście zainstalowałem. Aby Cortana była dostępna, język angielski musi być ustawiony jako primary. Na moje pytanie “How old is Barack Obama?” odpowiedziała szybko, że 53 lata!

9962

“What do you know?”  “I know eveything, I don’t not know”.  “What do you think about Steve Jobs?”  “He’s one of great visionaries of our time.”  Całkiem nieźle.

Winbeta nagrała już filmik oprowadzający po nowym wydaniu:

Pojawiły się oficjalne zdjęcia nowej przeglądarki Spartan w skórce jasnej i ciemnej:

spartandestop

spartanmobile

Dodatkowo mamy trochę nowych informacji. Spartan ma używać silnika z IE 11 do starych witryn oraz nowego silnika do nowoczesnych stron Web.

1541_project-spartan-diagram_story

Na podstawie udzielonych przez Microsoft informacji wiemy już, że nowy silnik jest w osobnej dll-ce, wywodzi się z Trident, ale został zbudowany w oparciu o inne zasady, stawia na interoperacyjność, znosi tryby dokumentów. Więcej na ten temat tutaj. Wraz nową przeglądarką szykuje się obsługa nowych standardów Web oraz coraz bardziej wygodne narzędzia diagnostyczne.

Portal neowin opublikował zrobioną podczas ostatniego eventu galerię zdjęć Windows 10 na telefony:

jlskf89723

Na neowin znajdziemy też bardzo interesującą nieoficjalną relację z uczestnictwa w laboratoriach z HoloLens. Pomijając już wyprawę na Marsa na przykład z pozoru zwykła rozmowa przez Skype może dostarczyć nieznanych dotąd wrażeń. Rozmówca może widzieć to, co jest wokół nas i coś nam narysować, a my zobaczymy to jako hologram.

 

Office

Zostały udostępnione oficjalne zdjęcia z uniwersalnych aplikacji Office:

word_ui_1992x1172_full

excel_ui_900x530_story

powerpoint_ui_900x525_full

outlook_ui_900x530_story

onenote_ui_900x530_story

Uniwersalne aplikacje Office będą preinstalowane na smartfonach i małych tabletach z Windows 10 i dostępne do pobrania z Windows Store na innych urządzeniach. Nowe aplikacje będą dostępne w ciągu kilku tygodni na Windows 10 Technical Preview. W buildzie 9926 można odnaleźć nową dotykową wersję OneNote (póki co ja jej nie znalazłem jak część osób). Galerię z jej screenshotami opublikował neowin.

Oficjalny pokaz aplikacji Office na Windows 10 można sobie obejrzeć tutaj:

Przy okazji warto dodać, że w tym roku szykuje się też Office 2016 - kolejne wydanie zawierającego pełną funkcjonalność desktopowego Office.

Linki:

Brak komentarzy: