piątek, 7 listopada 2008

Silverlight 2, PDC 2008

Tyle jest ciekawych rzeczy, że jak  chcesz je bliżej poznać, to ciągle czujesz niedosyt i niewystarczającą ilość czasu  - a tymczasem pojawia się już nowa wersja frameworka.... Rzutuje to też na blogowanie, na które nie zostaje zbyt wiele czasu. Zajmując się ostatnimi czasy  Silverlight 2, nawet nie napisałem posta o wydaniu finalnej wersji RTW czy Silverlight Toolkit, którego możliwości miałem okazję częściowo zbadać już w praktyce ...

Zaczynając pisanie tego posta planowałem nawet umieścić trochę linków czy informacji o Silverlight, ale ... rozmyśliłem się (może ewentualnie umieszczę coś w aktualizacji angielskiej wersji bloga).  Od kilku dni rzesze developerów na całym świecie żyją konferencją PDC, a i ja nie jestem tu wyjątkiem - tym bardziej, że mój kolega uczestniczył w tym wydarzeniu bezpośrednio ...  Pościągałem z witryny konferencji masę nagrań video i prezentacji Power Point (mam nadzieję, że wskażą jak używać testowej wersji nowego Visual Studio oraz "Oslo" i "Dublina").  Bravo Microsoft za udostępnienie na webie dla zainteresowanych z całego świata wszystkich sesji w tak krótkim czasie!

Jakieś spostrzeżenia?  Wydaje mi się, że na tym PDC brak technologii przewodnich, natomiast każdemu nowemu projektowi (a jest ich sporo, tym bardziej że obok zupełnie nowych powstają nowe wersje frameworków wprowadzonych już wcześniej) poświęcono po kilka casów...  Są oczywiście wyjątki - Windows Azure czy Windows 7, ale nie powinno to dziwić.  Co ciekawe Azure ma więcej prezentacji niż Windows 7 ....  Z innych uwag - tematyka prezentacji dotyczyła rzeczy, ktore już istnieją obecnie (mało typowe jak na PDC), nowych projektów - z którymi zainteresowani mieli okazję zapoznać się jakiś czas wcześniej (np. MEF, CCR), oraz było kilka premierowych pokazów (np. "Oslo", "Dublin", "Geneva"). W tym natłoku nowości jakoś ... Silverlight  pozostał w cieniu - sesje raczej malo przełomowe. Zobaczymy, co zostało powiedziane o mobilnej wersji (ale zdaje się nie udostępniono jej znowu publicznie). Gdzie roadmap np. dla Silverlight 3?

Jak się z czymś ciekawym zapoznam, to napiszę (w miarę możliwości czasowych) - a tymczasem kończę. Do usłyszenia! 

Brak komentarzy: