środa, 10 listopada 2010

WP7 na żywo, ale w Internecie

Wczoraj miałem przyjemność wystąpić w drugim odcinku wirtualnego szkolenia  “Poznaj tajniki programowania w Windows Phone 7” , czyli “Tematy, style, kontrolki, oraz Silverlight Toolkit w Windows Phone 7”. Postarałem się przybliżyć tematykę kontrolek na Windows Phone 7 z różnych stron, od strony użytkownika i od strony twórcy, informacje typowe dla WP7 uzupełniłem wiedzą z samego Silverlight. Spotkanie trwało 2 godziny z uwagi na to, że materiału było sporo. Miałem okazję przedstawić wszystko, co zaplanowałem, co stanowi plus takiej formuły wystąpień.

W swoim wystąpieniu uwzględniłem wszystkie elementy nowej wersji toolkita, która ukazała się tydzień temu. Poniżej zamieszczam screenshoty pokazujące nowe kontrolki:

Toolkit_2_L AutoCompleteBox, ListPicker (rozwijanie w miejscu i pełnoekranowe)

Toolkit_3_L LongListSelector (lista, wybór grupy), TransitionFrame (i tranzycje między stronami)

Materiały z wystąpienia są do pobrania tutaj:

Prezentacja PowerPoint

Praktyczne przykłady

W sumie takie wydarzenia powinno się zapowiadać na blogach przed ich wystąpieniem. Zamieszczam więc linka, który zawiera rozpiskę na kolejne części kursu.  Ja poprowadzę odcinki nt. cyklu życiowego aplikacji i data bindingu, isolated storage i notyfikacji push. Gorąco zachęcam do oglądania wszystkich odcinków!  Dodam, że w orientacyjnych planach są też odcinki dodatkowe, już poza tą dwunastką wchodzącą w kurs.

Brak komentarzy: