środa, 1 grudnia 2010

Poznaj techniki programowania w Windows Phone 7 - odcinek piąty

Wczoraj wieczorem miałem przyjemność poprowadzić piąty odcinek wirtualnego szkolenia “Poznaj tajniki programowania w Windows Phone 7” zatytułowany Databinding i cykl życia aplikacji. Miałem dużo do powiedzenia i do zademonstrowania, wskutek czego spotkanie potrwało wyjątkowo długo, nawet jak dla mnie… Niewątpliwie jest to najdłuższe moje wystąpienie (nie licząc 1 lub 2-dniowych warsztatów z Silverlight). Nieskrępowany ramami czasowymi miałem okazję pokazać różne ciekawe zagadnienia. Zastanawiam się nawet, czy nie było tego za dużo, ale z drugiej strony mam nadzieję, że każdy z oglądających znalazł coś dla siebie. Początkujący mieli okazję poznać podstawy interesujących ich zagadnień, a bardziej doświadczeni słuchacze nie mogli się nudzić.

W cyklu życia aplikacji po przedstawieniu jego typowego przebiegu uwypukliłem różne wyjątkowe i nietypowe sytuacje, pokazałem kolejność wywoływania poszczególnych metod i zdarzeń, uwzględniłem najnowszą wersję dokumentacji i zalecane praktyki.

Tomb

W przypadku data bindingu przedstawiłem wszystkie jego możliwości na praktycznych przykładach. Była to też okazja do zademonstrowania różnych sztuczek w Expression Blend 4 i Visual Studio 2010, dzięki czemu wiele rzeczy mogło powstać w szybkim czasie na oczach widzów.

EB4

Materiały z wystąpienia są do pobrania tutaj:

Prezentacja PowerPoint

Praktyczne przykłady

Przy okazji chciałbym poinformować, że zostały udostępnione już nagrania z poprzednich odcinków

Zapraszam na 6-tą część szkolenia Isolated Storage i App settings w przyszłym tygodniu!

Brak komentarzy: