wtorek, 4 lutego 2014

Windows 8.1 Update 1 - build 9600.16596

Od wczoraj  kompilacja Windows 8.1 Update 1 z 14 stycznia krąży po Internecie. Pomijając drobne szczegóły zawiera to, co wcześniej już opisywano.

Te kontekstowe menu nawet tak nie rażą. Są tylko na ekranie startowym. W aplikacjach Windows Store dla użytkowników z myszką nic się nie zmieniło.

01_start_mix

Pasek w aplikacji Windows Store pojawia się tylko po najechaniu myszką górnej krawędzi ekranu.

02_topbar

Aplikacje Windows Store przypinane do paska zadań próbują zbliżyć się do desktopowych programów.  Jednak widok czegoś otwartego na pasku w sytuacji, gdy nie widzimy okna na pulpicie jest trochę dziwny (do dyspozycji mamy widok pełnoekranowy aplikacji lub jej ikonę na pasku zadań)

03_taskbar_cut

Po włączeniu opcji pokazywania wszystkich otwartych aplikacji Windows Store na pasku zadań, w okienkach pojawia się przycisk minimalizacji. Można też najeżdżając na dolną krawędź ekranu wyświetlić pasek zadań przy otwartej aplikacji Windows Store.

04_taskbar_2

Poniżej filmik nakręcony przez “dobrych ludzi” z winbeta.org.

Linki

Aha, warto zwrócić uwagę na tryb Enterprise w IE11, choć teraz nie jest domyślnie jeszcze widoczny. Dzięki niemu wiele starych, korporacyjnych aplikacji zgodnych z IE 8 będzie śmigać na IE 11 bez potrzeby modyfikacji. 

Brak komentarzy: