poniedziałek, 23 lutego 2015

Newsy - nowa odsłona Visual Studio 2015, Microsoft Band dla firm trzecich, kolejne ciekawostki Windows 10

Pasuje zrobić małe podsumowanie informacji dnia.

Niewątpliwie największym wydarzeniem było wydanie Visual Studio 2015 CTP 6. Widzimy tu konsekwentną politykę wspierania różnych opcji zarówno tych ze świata Web, jak i ze świata XAML, .NET czy C++.  Ale po kolei. ASP.NET 5 zyskał nowe szablony i inne usprawnienia. Zwolennicy Xamarina otrzymali możliwość dołączania, debugowania, budowania bibliotek C++ z poziomu projektów aplikacji na Android. Visual Studio Tools for Apache Cordova zyskały debugowanie aplikacji na Windows Phone 8.1. Piszący desktopowe aplikacje WPF otrzymali narzędzia do debugowania XAML - Live Visual Tree i Live Property Explorer. Trwają prace nad udostępnieniem tych narzędzi w przyszłości także dla aplikacji Windows Store. Kibice Androida oprócz C++ w Xamarinie otrzymali także udoskonalony Visual Studio Emulator for Android, który wspiera nowego Androida Lollipop (API Level 21), OpenGL ES, symulację multi-touch i emuluje w sposób zaawansowany kamerę! Trzeba tutaj nadmienić, że standardowe narzędzia do Androida pozwalają emulować kamerę za pomocą kamerki internetowej, pisałem nawet o tym kiedyś jak porównywałem z narzędziami Windows / Windows Phone, które tego obecnie nie mają. Visual Studio dla Androida wprowadza dziś tę możliwość. Jak skończę instalację najnowszego Visual Studio z pewnością będę się dzielił sukcesywnie wrażeniami.

Aktualizacja opaski Band, a także udostępnienie dla niej SDK dla programistów firm trzecich to kolejna dobra nowina dnia tego.

Tradycyjnie już jak co kilka, kilkanaście dni mamy jakieś kolejne przecieki o Windows 10. Moją uwagę zwróciła tajna informacja, jakoby nowa wersja menu Start było zaimplementowane w XAML zamiast w DirectX. Szykuje się też może jakiś wyciek, mamy zdjęcia buildu 10022, które jednak nie zdradzają nic nowego.

Brak komentarzy: