niedziela, 19 kwietnia 2009

.NET RIA Services & Silverlight 3

Ostatnio wspominałem, że napiszę coś o nowym Silverlight 3. Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Zdążyłem zapoznać się z większością nowości oferowanych w nowym Silverlight, ale największe wrażenie wywarły na mnie .NET RIA Services.

Znacznie ułatwiają pisanie wielowarstwowych aplikacji biznesowych. Zdaje się, że nie mieliśmy do tej pory doczynienia z tak wysokim poziomem abstrakcji, przy jednocześnie dużej elastyczności w dostosowywaniu komponentów do własnych potrzeb. Kto leniwy czy się spieszy, ten może stworzyć sobie aplikację nawet bez linijki kodu. Kto chce mieć większą kontrolę może wyręczyć lub wspomóc automat, tam gdzie tego potrzebuje. .NET RIA Services niekoniecznie muszą współpracować z Silverlight. Dla tej technologii powstało najwięcej obecnie komponentów, ale mamy także kontrolkę dla ASP.NET, a w przyszłości planowane jest także wsparcie dla WPF i AJAX-a.

Myślę, że trudno wszystko opisać! Najlepiej jest to po prostu zobaczyć na żywych przykładach! Tą ideą kierowałem się także wygłaszając prezentację na ten temat na ostatnim spotkaniu KGD.NET w Krakowie. Poniżej zamieszczam materiały z tego wystąpienia - może się komuś przydadzą.

Prezentacja PDF

Nagrania video używane przy prezentowaniu


.NET RIA Services & Silverlight 3: Aplikacja biznesowa - odc.1


.NET RIA Services & Silverlight 3: Aplikacja biznesowa - odc.2


.NET RIA Services & Silverlight 3: obsługa błędów


.NET RIA Services & Silverlight 3: Aplikacja biznesowa - odc.3


.NET RIA Services & Silverlight 3: Aplikacja biznesowa - odc.4


.NET RIA Services & Silverlight 3: DataForm


.NET RIA Services & Silverlight 3: Aplikacja biznesowa - odc.5


Silverlight 3: Nawigacja


.NET RIA Services & Silverlight 3: SEO

Wszystkie materiały (prezentacja, przykłady, filmy)

Brak komentarzy: