czwartek, 15 listopada 2012

BUILD 2012 News (11)

Tym razem coś o integracji otwartych stron webowych z Windows 8, ogólne spojrzenie na multimedia w Windows 8 oraz tajniki XAML w Windows 8. Tak więc Windows 8 rządzi!

 

Lighting up Windows: From websites to apps

Przyznam, że po tytule spodziewałem się czegoś innego. Może dlatego, że kiedyś przeglądałem tutoriale jak przerobić otwartą aplikację Web na natywną w Windows Store. Tymczasem dostajemy tutaj parę ciekawostek o standardach Web oraz dokładny przegląd jak integrować stronę Web z mechanizmami Windows 8 i jego aplikacjami.

image_thumb181

image_thumb184

Gra, dotyk

image_thumb191

image

Nowoczesna, responsywna aplikacja internetowa

image

image

www.microsoft.com

image

Przypinanie witryny internetowej jako kafelek w Windows 8

image

image

image

Widok w przód (np. na następny artykuł czy wpis)

image

image

image

image

image

Po zainstalowaniu aplikacji i ponownym wejściu na stronę. Strona może wywołać protokół skojarzony z aplikacją (co spowoduje jej propozycję otwarcia). Dobre miejsce na promowanie aplikacji.

image

image

 

Designing rich media scenarios in your Windows Store app

Jeśli chodzi o multimedia to spodziewałem się czegoś innego wzorem prezentacji z zeszłorocznego BUILD-a. Tymczasem zostały tu podkreślone inne funkcjonalności, np. utrzymywanie aktywnego ekranu, odtwarzanie muzyki w tle, w tym trybie standby connected. Trafiły się też jasne zalecania do czego używać kontraktów w swoich aplikacjach (np. Settings).

Netflix - ładny interfejs

image

image

DisplayRequest.RequestActive - gdy spodziewany jest większy czas bez interakcji użytkownika, aby ekran nie został przez system przyciemniony, a w dalszej kolejności wyłączony by oszczędzać energię.

image

Jednoczesne oglądanie i czytanie np. artykułu.

image

image

image

Muzyka w tle (kontrolki systemowe do jej regulacji przy rejestracji w aplikacji i naciśnięciu sprzętowego przycisku Volume). Audio w tle może się miksować lub zostać wyłączone przy odtwarzaniu multimediów przez daną aplikację.

image

Mix w przypadku aplikacji w snap view

image

image

image

image

Cool feature! Po wyłączeniu zasilania w tablecie i wyłączonym ekranie (możliwość grania przez wiele godzin)

image

image

image

image

image

image

 

Introduction to creating Windows Store apps using XAML

Patrząc po tytule myślałem, że ta prezentacja nie przykuje mojej większej uwagi. A jednak znów autorzy inaczej podeszli do tematu. Zaczęli omawiać XAML wychodząc od jego natywnej architektury na Windows 8 oraz pokazali nieeksponowane wcześniej pisanie własnych kontrolek w C++, C# i VB.NET. Tyle się mówi o komponentach WinRT, a ich najciekawszą odmianą są… właśnie kontrolki! Dzięki temu piszemy jeden kod, a potem dzięki jego projekcji możemy skorzystać z kontrolki w C++ lub .NET. Oczywiście możemy pisać też mniej uniwersalne kontrolki w .NET pod .NET. Niezłe demo obsługi multi-touch za pomocą najbardziej elementarnych zdarzeń.  Pokaz integracji DirectX z XAML dość typowy, ale zawsze miło na niego jeszcze raz spojrzeć. W dalszej części rzeczy będące już typowym kanonem, więc nie wspominam o nich.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Brak komentarzy: