poniedziałek, 19 listopada 2012

BUILD 2012 News (14)

Kontynuacją rozważań na temat rozwoju dobrze znanych już technologii jest prezentacja o WPF 4.5. Drugie wystąpienie to pokaz realizacji bardziej zaawansowanych scenariuszy dla aplikacji multimedialnych w Windows 8.

 

Desktop apps: WPF 4.5 and Visual Studio 2012

Aplikacje desktopowe jeszcze żyją. WPF 4.5 wprowadza kilka przydatnych rzeczy. W prezentacji położono nacisk na współdzielenie kodu .NET z różnymi platformami m.in .NET for Windows Store.

Ostatnio upowszechnia się sprzęt z ekranami dotykowymi. Wiele tabletów wspiera hybrydowo aplikacje x86/x64 obok aplikacji dla Windows Store. Jeśli chcemy pisać coś działającego (jeszcze –Puszczam oczko) na Windows 7 i Windows 8, pozostają nam aplikacje desktopowe. Dostajemy też dostęp do urządzeń i API typu unsafe. Desktopowe aplikacje po odpowiedniej rejestracji też mogą być w Windows Store.

image

image

image

image

image

W kodzie współdzielonym mogą być view modele z ObservableCollection i INotifyPropertyChanged.

Standardowy szablon dla PCL w VS 2012.

http://bit.ly/asyncstatemachine  - analiza IL dla async

Zaawansowane opcje przy generacji proxy do web serwisu:

image

    image

image

image

image

imageimageimage

image

image

image

(przy okazji standardowy Ribbon)

image

image

image

imageimage

Ostatni przykład z kolekcjami zawierał obiekt lock i miał włączoną synchronizację dla kolekcji z bindingiem, dzięki czemu mogła być modyfikowana przez wątek w tle.

image

 

Key technologies for building advanced media apps

Bardzo dobra prezentacja dzięki której poznamy sposoby realizacji bardziej zaawansowanych scenariuszy w aplikacjach multimedialnych. Moją uwagę zwrócił też nowy standard do adaptywnego strumieniowania MPEG-DASH oraz ostylowanie odtwarzacza w Player Framework. Flash jest wszędzie, także w trybie Modern UI oraz na Windows RT, Silverlight tylko w trybie desktopowym i nie na Windows RT –Smutek

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

MPEG-DASH - standard do dynamicznego strumieniowania po HTTP, także w przeglądarkach (listopad 2011), Smooth Streaming jego prekursorem (korzystając z niego jesteśmy gotowi na nowy standard)

image

image

Smooth Streaming w Windows 8

image

image

image

W url źródła adres manifestu:

image

Trochę opcji:

image

image

Microsoft Player Framework Samples (m.in Channel9)

  • Nowy wygląd odtwarzacza preferowany w Windows 8

image

Brak komentarzy: