wtorek, 4 grudnia 2012

BUILD 2012 News (19)

Prezentacje z BUILD z tego roku wydają się bardzo przemyślane. Jeśli nawiązują do znanych już rzeczy z 2011, to odnajdziemy w nich jakieś nowe elementy lub przemyślenia ujęte w inny nieco sposób. Mam wrażenie, że wiedza w nich przekazana jest z zasadą … stylu interfejsu aplikacji Windows Store. Są jasne czytelne konkrety, ale nie ma nadmiarowych szczegółów zaciemniających obraz całości. W 2011 bywało z tym różnie, w tym roku mam wrażenie, że nikt nie musi się silić na przekazywanie całości nowych faktów, bo już wiele zostało wcześniej pokazane. Dzięki temu jest czas na uzupełnienia, bardziej wyrafinowane ujęcie poszczególnych tematów czy wybranie z nich najbardziej istotnej esencji.

 

Windows Store device apps

Ta prezentacja akurat nie wnosi w zasadzie nowych informacji, ale jest przedstawiona z zasadą, o której napisałem we wstępie. Rzeczowo, konkretnie, bez wdawania się w szczegóły np. pól w manifestach.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Guidance for shopping apps

Spodziewałem się tu jakiegoś poradnika co do sprzedawania, a dostałem zbiór praktycznych wskazówek dla budowania interfejsu aplikacji, których celem jest sprzedaż. Odnajdziemy przykłady pomysłowego czasami wręcz wykorzystania kontraktów (oglądam towar w e-sklepie i przekazuje dane do porównywarki i już wiem, czy to co oglądam to ma najlepszą cenę), co pokazuje, że dzięki nim naprawdę zyskuje nasza codzienna praca. Wielu ludzi niestety nie zmieni z dnia na dzień wieloletnich przyzwyczajeń i nie odnajdą się tak łatwo w nowym interfejsie i aplikacjach. Dla nich na aktywnych billboardach mogłyby być pokazywane animacje demonstrujące używanie Charms….

image

image

image

image

image

image

Sharing: Wysyłamy do żony maila z linkiem, że mamy na oku taką kamerę –;)

image

image

image

image

image

image

Share Target - przeglądam jakiś produkt, sharuję i dostaję inne strony

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

The Microsoft design language

Po tej prezentacji nie spodziewałem się przyznam wiele nowego. Po prostu byłem ciekawy jak wielokrotnie omawiany temat zostanie przedstawiony. Dostajemy prostą wykładnię ujętą w nieco innym świetle. Warto zwrócić na kolejny przykład praktycznego użycia Share Target. Oglądam sobie stronę Web, znajduję słowo, którego nie rozumiem. Co robię? Kopiuję to słowo i sharuję do aplikacji Wikipedia, która momentalnie z boku wyświetla mi objaśnienie. Czy aby nie jest prościej i wygodniej niż w interfejsie desktopowym ?

image

image

wszystko projektujemy wg grida

image

ale czasami jest odstępstwo…

image

image

Odważne, śmiałe kolory

image

image

image

Kolejny praktyczny share target

image

Brak komentarzy: