środa, 29 kwietnia 2015

10074 “Insider Preview”, 10102 i kilka rzeczy z początku BUILD’a

Hip hip hurra, zbliża się duża dawka… wiedzy dla dev-ów. Przeglądając listę sesji nie jestem jednak zaskoczony, w sumie na podstawie spływających od dłuższego informacji i poprzednich Build-ów zakładałbym właśnie taką agendę.

Nieoficjalna wiedza jednak nadal kwitnie na czarnym rynku.

Wyciekły screeny z buildu 10102. Można tam zobaczyć zmodyfikowany interfejs do Cortany oraz ciekawą animację 3D dla kafelka zamiast flip.

Dużo więcej ujawnione zostało na temat buildu 10074. Można go nawet pobrać. Powstał też “zielony” filmik pokazujący nowości.

Wyciekł też build 10102. Funkcjonalnie w porównaniu z 10074 nie ma w zasadzie żadnych różnic.

Na początku konferencji BUILD pokazany został m.in build 10105 z nowym lock-screen.  Zaprezentowano menu Start z inteligentnymi podpowiedziami. Pokazana została też wersja na małym tablecie. Z kolei jak podłączymy telefon do dużego ekranu, to wyświetli się nam duży interfejs, z którego można korzystać przy pomocy myszy i klawiatury. Jak nam mało, to możemy sobie app-kę wyświetlić jako hologram! Publicznie udostępniony został build … 10074.

Linki

Od strony deweloperskiej szykuje się burza. W Store nie tylko aplikacje uniwersalne (WinRT), ale także z Androida (Java/C++), iOS (Objective-C), .NET, Win32 i webowe. Visual Studio Code na Windows, OS X i Linux. Jeden sklep dla wszystkich urządzeń z Windows. Spartan to oficjalnie teraz Microsoft Edge, który potrafi uruchamiać wtyczki z Chrome i Firefox!  Z takich bardziej “zwykłych” rzeczy mamy .NET Core (RC dla Windows, Preview dla Mac i Linux) oraz Visual Studio 2015 RC z narzędziami dla aplikacji uniwersalnych.

Brak komentarzy: