czwartek, 27 września 2007

Cardspace - Windows Live ID Beta + zmiany w .NET 3.5

Ostatnio dosyć intensywnie zgłębiam swoją wiedzę na temat Cardspace. Z czterech nowych elementów .NET 3.0 Cardspace wydaje się trochę stać w cieniu WPF, WCF i WF, a jest to bardzo interesujące zagadnienie -:)

Całkiem niedawno Microsoft udostępnił w wersji beta możliwość powiązania swojego Windows LiveID z kartą. W tym celu trzeba wejść na stronę testową.

Również niedawno twórcy Cardspace założyli bloga http://blogs.msdn.com/card/, w którym będą opisywać zmiany jakie wprowadzą w .NET 3.5. Zmiany zajdą również w elemencie icardie.dll (module IE7 odpowiedzialnym za komunikację przeglądarki z Cardspace), którego nowa wersja zostanie udostępniona wraz z Windows Vista SP1 i uaktualnieniem IE7. Na razie najważniejszą zmianą w stosunku do ostatniego wydania Cardspace jest możliwość współpracy ze stronami Web wymagającymi tożsamości za pomocą protokołu http. Tak więc strona z https i SSL przestaje być ograniczeniem Cardspace przy obsłudze witryn internetowych. Złagodzenie tej restrykcji pozwoli zwiększyć zakres zastosowań omawianej technologii.

Brak komentarzy: