piątek, 9 maja 2014

BUILD 2014 - Web: ASP.NET, Visual Studio 2013, Angular.js, SharePoint, Internet Explorer

Pięć kolejnych prezentacji ze świata Web. Kilka fajnych usprawnień w narzędziach, ale ogólnie szału nie ma jak na rok 2014. Największy zachwyt HTML5 był na MIX w 2011 roku i pierwszym BUILD, potem stopniowo udział prezentacji na tematy czysto webowe malał, w tym roku wydaje się również mniejszy niż rok temu (nawet uniwersalne aplikacje Store w JavaScript nie są tak mocno akcentowane, na większości prezentacji z Windows Phone i Windows prezenterzy używali C#). W tym roku po raz pierwszy mocno akcentowany jest Angular.js w kontekście ASP.NET, SharePoint czy WinJS.

 

What's New for ASP.NET and Web in Visual Studio 2013 Update 2 and Beyond

Parę nowych elementów w ASP.NET, EF mniejszego IMHO kalibru. Najjaśniejszym punktem wystąpienia jest IMHO pokaz możliwości VS 2013 i jego najnowszych aktualizacji.

image

image

image

image

image

Komunikacja zwrotna inspectora w przeglądarce do Visual Studio!

image

edycja elementu w przeglądarce edytuje plik w Visual Studio!

image

F12 async –> edycja stylu CSS w przeglądarce automatycznie edytuje plik CSS w Visual Studio!

image

schema dla JSON-a

image

Angular: referencje, IntelliSense!

image

image

image

image

image

image

image

 

Building a Single Page Application with ASP.NET and AngularJS

Kolejne wprowdzenie do Angulara może być już nużące, ale z wystąpienia da się wyłowić kilka wskazówek co integracji z ASP.NET MVC, niestety w większości mi znanych, bo stosunkowo niedawno oglądałem szkolenia o takiej właśnie tematyce. A, warto zwrócić uwagę na ngAnimate z Angulara.

image

image

image

image

image

image

ngAnimate

image

image

image

image

image

 

SharePoint 2013 Apps with AngularJS

Kolejne wprowadzenie do Angulara przez więcej niż pół prezentacji, dużo pochwał, poza tym slajd z książkami o tej bibliotece i kilka praktycznych wskazówek jak integrować się z SharePoint 2013.

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Internet Explorer as a Web Application Platform

Kto oglądał BUILD-y w kilku zeszłych latach, zwłaszcza w zeszłym roku, tegoroczną prezentację o IE może sobie darować. Wszystko już znane i było, co nie dziwi, bo w tym roku też mamy IE 11. Warto zwrócić tylko uwagę na narzędzia IE na Windows Phone 8.1 (urządzenia, emulatory) dostępne za pośrednictwem Visual Studio. Zapamiętajmy też stronę status.modern.IE.

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Cutting Edge Graphics in HTML

Pokaz WebGL, nawet jeśli bedący wędrówką po scenach 3D (btw podobne demo było kiedyś z Silverlight 5 trzy lata temu), to w 2014 roku wydaje się także już wtórny. Z pewnością warto jednak wiedzieć, że najnowsza aktualizacja IE 11 dodaje trochę więcej wsparcia w WebGL. Tak więc mamy pewny postęp w stosunku do roku ubiegłego.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Brak komentarzy: