sobota, 10 maja 2014

BUILD 2014 - Web: TypeScript, Internet Explorer, ASP.NET Web API

Kolejna porcja wystąpień na tematy webowe. Niestety, dużo nowości nie ma.

 

TypeScript

Anders Hejlsberg pokazał prawie dokładnie to samo co rok temu czy nawet dwa lata temu… Nawet te same przykłady. Kto zna TypeScript może sobie darować. Wyłowiłem jedynie sensowną uwagę na temat generyków, które wprowadzono później. Szkoda że async, który miał być w TypeScript 1.0 został przesunięty do wersji 2.0, która będzie powstawać po ujednolicaniu z ECMA Script 6.

image

generyki - przepływ typu przez funkcję (bez generyków element zwracany pokazuje tylko właściwości określone przez typy w definicji funkcji)

image

image

image

image

image

image

 

Building a Large Scale JavaScript Application in TypeScript

Wystąpienie za bardzo ogólne i za bardzo powtarzające i tłumaczące funkcjonalności TypeScript dobrze już znane. Cenny jedynie fakt, że to wdrożyli i są zadowoleni. Szkoda, że nie pokazano poza kilkoma slajdami praktycznych przykładów z kodem na doczytywanie modułów JavaScript i styli CSS.

image

image

image

image

image

image

 

Internet Explorer 11’s Developer Tools, F12, Just Got Nicer (Again)

Jedyna poza Web API prezentacja w dzisiejszym zestawieniu, która pokazuje coś nowego. Aktualizacja dla Internet Explorer 11 wnosi nowe właściwości dla narzędzi F12. Warto wiedzieć, że mamy w końcu obsługę plików mapingowych dla JavaScript, co umożliwia debugowanie plików TypeScript czy CoffeeScript. Podobnie stało się z wymuszaniem włączania pseudo-klas. Poza tym całkiem sporo różnych innych udogodnień.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Building Web APIs for Mobile Apps Using ASP.NET Web API 2.1

Po tytule sądziłem, że ASP.NET Web API zostanie omówione pod kątem urządzeń mobilnych. Tymczasem wystąpienie okazało się klasycznym pokazem możliwości najnowszego ASP.NET Web API 2.1, który jest mi znany. Nie ma szału, ale zawsze coś nowego zaakcentowano np. binary JSON (bson). Poza tym są wzmianki o udogodnieniach w następnej wersji 2.2 (integracja z OData 4).

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Brak komentarzy: